Yukarı Git

Bazalt Kesik Elyaf

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Genel Temsilci
Beton Katkı Malzemeleri fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Beton Katkı Malzemeleri teklifinizi hemen alın!
Spinteks Tekstil İnş. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bölgesi Nevzat Koru Cad. No:46, 20065, Denizli, Türkiye
0258-2692568
0258-2691320
Kısa Tanım
İstenilen uzunlukta kesilerek elde edilen bazalt elyafları, ihtiyaca göre karışık monoflamentler halinde veya kesik elyaf grupları şeklinde kullanılabilir. Metal hasıra oranla betona tutunma özelliğinin üstünlüğü sayesinde; tüm yönlerde kuvvetlendirme ve çimentonun performansının artmasını sağlar. Alkali dayanımının ve mukavemetinin yüksek olmasının yanısıra kayaç yapısı itibariyle de beton ile aynı özgül ağırlığa ve genleşme mukavemetine sahip mineral yapıdaki bazalt elyaf, rötre çatlaklarını önler ve çekme mukavemetlerini artırır.
Uygulama Alanları
Yüksek korozyon ortamları, otomotiv sektörü, kompozit malzemeler, keçe üretimi ile duvar, harç uygulamaları, prefabrike yapılar, bazalt plastik ürünler, beton güçlendirme, yol inşaatı, sanayi yapıları ve temeller, püskürtme beton uygulamaları
Teknik Özellikler
Büzülme çatlaklarının büyük bir oranda azalması (%90’dan fazla), rötre çatlaklarının azalması (%50), eğilmede çekme dayanımında artış (%35), betonun yorulma dayanımında artış (%500’den fazla), don dayanımında artış (%35'e varan), su geçirimsizliğinde artış (%50’ye varan), beton yüzeylerdeki aşınma dayanımında artış (%70'e varan), köşe kırıklarında azalma (%90’a varan), kalıp alma işlemi sırasında oluşan hasarlarda azalma.