Yukarı Git

Teleskopik Handler/MANITOU MT-X 1840

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Genel Dağıtıcı
Kaldırma Araçları ve Platformlar fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Kaldırma Araçları ve Platformlar teklifinizi hemen alın!
Maats İnşaat Makinaları Tic. Ltd. Şti.
Uzayçağı Cad. No:7 Ostim, 06374, Yenimahalle, Ankara, Türkiye
0312-3543370
0312-3543170
Facebook
Twitter
Linked-in
Etiketler: teleskopik handler
Kısa Tanım
Teleskopik handler, telehandler veya teleporter genellikle inşaat, endüstri ve tarım sektörlerinde kullanılan bir iş makinasıdır. Forklift çatallarına sahip olması ve arazi üzerinde gidebilme yeteneği ile forklifte benzemekle beraber malzemeleri makinadan daha yukarı ve ileriye doğru uzatabilen teleskopik uzayabilen bumu ile aslında çok amaçlı bir küçük kreyn işlevi görür. Bumun ucunda yer alan ataşman değişim sistemi sayesinde makinaya forklift çatalı, kova, gübre çatalı veya vinç gibi çok farklı ataşmanlar takılabilir.
Uygulama Alanları
İnşaat ve endüstriyel sektörde en çok kullanılan ataşman forklift çatalı ve en çok yapılan uygulama ise paletli yüklerin geleneksel bir mastlı forklift ile ulaşılması mümkün olmayan yerlerden alınması veya konulmasıdır. Örneğin bir telehandler paletli bir malzemeyi bir tryeler içerisinden alarak inşaatların katlarına veya çatılarına koyabilir.Tarım sektöründe en çok kullanılan ataşman yükleme kovası veya üstten hidrolik kapatma kollu gübre kovasıdır. En çok yapılan uygulama ise bu durumda geleneksel bir lastik tekerlekli yükleyici veya beko loder ile ulaşılması mümkün olmayan yerlerden alınması veya konulmasıdır. Örneğin bir telehandler balyalanmış yükleri yukarıya istifleyebilir veya tarımsal malzemeleri depolara yığabilir. Telehandler ayrıca bir Jib bum veya vinç ataşmanı takılarak bir kreyn gibi yüklerin kaldırılarak taşınmasında kullanılabilir.
Teknik Özellikler
Maksimum 17,55 mt dikey kaldırma yüksekliği, maksimum 4 ton kaldırma kapasitesi, Perkins turboşarjlı dizel motor 101 hp, 4 tekerden çekiş özelliği (4WD), seçmeli olarak 2 teker, 4 teker direksiyon kumandası ve yengeç yürüyüş, 4 teker üerine etkili yaş tip çok diskli fren sistemi, 440/80-24 ölçüsünde lastikler, forklift tablası ve 2 adet forklift çatalları.
Kalite Garanti Belgeleri
ISO 9001, 2 yıl / 2000 Saat Garanti