Yukarı Git

Kalsiyum Aluminat Çimentosu/ISIDAÇ 40

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici
Çimento fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Çimento teklifinizi hemen alın!
Çimsa Çimento San. ve Tic. A.Ş.
Kısıklı Cad. No:4 Sarkuysan - Ak İş Merkezi S Blok, 34662, Altunizade, İstanbul, Türkiye
0216-6515300
0216-6511415
Kısa Tanım
Türkiye’nin ilk ve tek kalsiyum aluminat çimentosu ISIDAÇ 40 ticari ismiyle 2002 yılından itibaren ilk kez ve sadece Çimsa tarafından üretilmektedir. Kalsiyum aluminat çimentosu portland çimentolarının çok ötesinde mukavemet kazanma özelliklerine sahiptir.
Uygulama Alanları
Havaalanı pistleri, köprü, baraj savakları, otoyollar ve döşeme yolları, madencilik, boru ve atıksu mühendislik uygulamalarında, kanalizasyon sistemlerinin iç kaplamalarında, hayvan barınaklarında, endüstriyel kazanlarda, merdivenlerde, lentolar ve hatıllarda, toplama rögarlarında, fabrika zeminlerinde ve prekast eleman imalatlarında kullanıma uygundur.
ISIDAÇ 40 belirli oranda portland çimentosu ile karıştırıldığında priz süresini azaltma-uzatma imkânı vermektedir. Bu özelliği ile yapı kimyasalı uygulamalarında ani sertleşen tıkaç harcı, tamir harcı, kendiliğinden yerleşen şap imalatlarında kullanılır. Isıya dayanıklı agregalarla birlikte kullanıldığında 1300 °C' ye kadar sıcaklık dayanımına sahiptir.

Teknik Özellikler
Normal çimentoların 28 günde kazandığı mukavemeti ISIDAÇ 40, 6 saatte kazanabilir.
Çok yüksek aşınma mukavemeti, sülfat ve asit direncine sahiptir.
Yüksek hidratasyon ısısı sebebiyle, soğuk havalarda (-10 °C sıcaklığa kadar) uygulama imkânı sağlar.
Kalite Garanti Belgeleri
TSE, CE, EN 14647