Yukarı Git

Yalıtım Camı Ünitesi – Üçlü Isı ve Güneş Kontrol Kaplamalı

Firma ve Ürün İlişkisi:
Satış Pazarlamacı
Yalıtımlı Camlar fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Yalıtımlı Camlar teklifinizi hemen alın!
Şişecam Düzcam
İçmeler Mah. D-100 Karayolu Cad. No: 44A, 34947, Tuzla, İstanbul, Türkiye
0212-3505050
0212-3504424
Facebook
Twitter
Kısa Tanım
Şişecam Düzcam’ın etkin enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünü Isıcam® K 3+, bir plakası Solar Low-E kaplamalı ısı ve güneş kontrol kaplamalı cam, bir plakası da Low-E kaplamalı ısı kontrol camı olan çift ara boşluklu üçlü Isıcam ünitesidir. Sıradan çift cama göre 4 kat, Isıcam® K'ya göre ise, yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlar. Güneş ısısı girişini sıradan çift cama göre %48 azaltır. Böylece kışın yakıt, yazın da soğutma giderlerinden tasarruf sağlar. Gün ışığının %63’ünü içeri alarak aydınlık mekanlardan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk, yazın sıcak olmasını önler. Sıradan çift cama kıyasla yapılan ek harcamayı yakıt giderlerinden sağlanacak tasarrufla yaklaşık 2,5 yılda geri kazandırır, binanın kalan ömrü boyunca da kazanç sağlamaya devam ettirir.
Uygulama Alanları
Etkin enerji tasarrufu istenen konutlar ve ticari binalarda kullanılır.
Teknik Özellikler
Gün ışığı geçirgenlik: %63,
Gün ışığı dışa yansıtma: %13,
Güneş enerjisi toplam geçirgenlik: %39
Isı geçirgenlik katsayısı: 0,7 W/m²K (4+16+4+16+4 mm, kuru hava dolgulu)
Isı geçirgenlik katsayısı: 0,6 W/m²K (4+16+4+16+4 mm, argon dolgulu)
Isıcam® K 3+, ünitesinde yer alan Solar Low-E ısı ve güneş kontrol kaplama 2. yüzeyde, Low-E ısı kontrol kaplama ise 5. yüzeyde kullanılır.
Kalite Garanti Belgeleri
TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Şişecam Düzcam'ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Isıcam® K 3+ üniteleri, Şişecam Düzcam tarafından denetlenen Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilmekte olup, üretim hataları ile üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşı üretim tarihinden başlamak üzere 10 yıl süre ile garantilidir.