Yukarı Git

Su Bazlı Silikonlu, İpeksi Mat Görünümlü, Silinme Özelliğine Sahip, Dekoratif Son Kat İç Cephe Boyası

Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici
İç Yüzey Boyaları fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için İç Yüzey Boyaları teklifinizi hemen alın!
Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.
Ankara Asfaltı Hüseyin Çelik Sok. No:2 Kozyatağı, 34742, Bostancı, İstanbul, Türkiye
0216-5711000
0216-5711115
Kısa Tanım
AlpinaSilan Nevo’nun, silikon teknolojisi ile güçlendirilerek yaratılan yüksek dayanım gücü, yeni ‘renk ve yüzey koruma teknolojisi’ sayesinde bir kat daha artırılarak en üstün seviyeye çıkarılmıştır. ‘Renk ve yüzey koruma teknolojisi’, yeni nesil silikonlar, pigmentler, akrilik bağlayıcılar ve silisyum esaslı dolguların olağanüstü uyumu ve optimizasyonu ile oluşturulmuştur. Boya sektöründe 2001 yılında AlpinaSilan ile başlayan silikonlu silinebilir iç cephe boyaları kulvarı, sektörün en önemli ürün grubu haline gelmiştir. Bu kulvar renk ve yüzey koruma teknolojisi sayesinde en üst performansa ulaştırılmıştır. İpeksi mat® dokusu ışığı yansıtarak ortamda ferahlık hissi uyandırır. Geliştirilmiş yüzey kullanım performansı sayesinde silinme ve dayanım özellikleri daha da güçlendirilmiştir. Dış koşullara karşı artırılmış sürtünme direnci sayesinde sık kullanılan alanlarda dahi önerilir. Örtücülüğü yüksektir. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz.
Uygulama Alanları
İpeksi mat® parlaklığına sahip AlpinaSilan Nevo, saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylerde, yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlarda daha önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde, cam tekstili ve duvar kağıdı üzerine son kat boya olarak uygulanır. Daha önce boya uygulaması yapılmış eski boyalı yüzeylerde de, boyadan önce yüzeysel zımpara ve Alpina Astar uygulaması yapılmalıdır.
Teknik Özellikler
Temiz su ile %10 inceltilerek iki kat uygulama tavsiye edilir.
Kuruma süresi:(20°C, %65 HR):
Dokunma kuruması: 30 dakika
Katlar arası bekleme süresi: 4 - 6 saat
Son kuruma: 24 saat
Not: İkinci kat uygulamaya 4 saatten önce kesinlikle başlanmamalıdır. Maksimum örtücülük; bekleme süresine dikkat edildiği ve astar uygulaması yapıldığı durumlarda elde edilir.
Yüzey düzgünlüğüne ve emiciliğine bağlı olarak tek katta 55 - 80 ml/m² arasında değişir. 1 lt ile tek katta 13-18 m² arası yer boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
Kalite Garanti Belgeleri
TS EN 9011, TSE EN ISO 14001, TSE 5808/2006