Yukarı Git

Sentetik Boyalar

Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici
İç Yüzey Boyaları fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için İç Yüzey Boyaları teklifinizi hemen alın!
Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş.
Ankara Asfaltı Hüseyin Çelik Sok. No:2 Kozyatağı, 34742, Bostancı, İstanbul, Türkiye
0216-5711000
0216-5711115
Kısa Tanım
Tüm sentetik boyaların aksine, aromatik solvent ve kurşun içermediği için, uygulanırken ve uygulama sonrasında yaşam alanlarında insan sağlığına zarar vermez. İçerdiği silikon reçine sayesinde yüksek ve kalıcı parlaklıktadır. Sararmaya karşı maksimum dirençtedir. Uygulandığı yüzeylerde mükemmel örtme ve yayılma özelliğine sahiptir. Yüksek silinebilme özelliğine sahiptir. Taramaya müsait olup, fırça izi ve akma yapmadığından, fırça ve rulo ile rahat uygulama sağlar. Kimyasal katkılar ve silikon reçine ile pürüzsüz bir yüzey oluşturur. Kuruduktan sonra dokunma temasında yüksek kayganlık hissi verir. Bu nedenle zaman içinde toz tutma ve kirlenmeye karşı maksimum dirençlidir. Darbelere, çizilmeye ve evlerde kullanılan kimyasal temizleme maddelerine içerdiği silikon reçine sayesinde maksimum dayanıklıdır.
Uygulama Alanları
İç ve dış mekânlarda ahşap, demir-çelik-sac, beton, brüt beton, sıva, betopan, alçıpan, OSB, MDF yüzeylerde ve mobilyalarda uygun astar ile güvenle kullanılır.
Teknik Özellikler
+5°C ile +30°C arasında, fırça, rulo veya püskürtme ile uygulanır.
Havasız (airless) püskürtmede:
Basınç: 120-140 bar
Meme açısı: 50°
Meme ölçüsü (inch): 0.013”
İnceltme: %10
İnceltme: Caparol TriMaXX Lüks Parlak Sentetik Boya’yı rulo veya fırça ile uygulama kıvamına getirmek için %5-10, püskürtme tabancası ile uygulama yapmak için %10 oranında Caparol Sentetik Tiner D ile inceltilir.
Kuruma süresi (20ºC, % 65 HR’de)
Dokunma kuruması: 3-4 saat
Sert kuruması: 12 saat
Sarfiyat: Uygulamada, yüzeyde kullanılan malzemenin cins ve emiciliğine göre 1 l ile tek katta 18-20 m² alan boyanabilir. (25±5 µm kuru film kalınlığında) Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması yapılmalıdır.
Kalite Garanti Belgeleri
TS-EN ISO 9001, TS 39