Emniyet ve Güvenlik Camı

Cam kırılgan bir malzemedir ve standart düzcamın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlığının artırılması ile camın darbelere karşı dayanımı artmakta, ancak cam kırılmasından kaynaklanan yaralanma riskleri giderilememektedir. Şişecam Lamine Cam, Şişecam Düzcam’ın emniyet ve güvenlik camıdır. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı güvenlik sağlar. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri önler/geciktirir. Şişecam Ultra Clear Lamine Cam ise, Şişecam Düzcam’ın düşük demirli düzcamı ile üretilen emniyet ve güvenlik camıdır. Şişecam Lamine Cam’a oranla daha şeffaf bir görüntüye sahiptir ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde göstermektedir.


Emniyet - Güvenlik Camları, Temperli Cam fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Emniyet - Güvenlik Camları, Temperli Cam teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Cam Emniyet camı Güvenlik camı Lamine cam
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Cam kırılmasının tehlike arz ettiği;
Yerden 80 cm'e kadar olan camlamalarda,
Yerden tavana kadar kesintisiz devam eden camlamalarda,
Doğramalı cam kapılarda ve cam kapıların yan doğramaları içindeki camlamalarda,
Baş üstü camlamalarında,

Güvenlik için Şişecam Lamine Cam kullanımı uygun bir çözümdür.
Kullanım Alanları:
Vitrinler
Çatı ve tavan camları
Rüzgârlıklar
Korkuluklar
İç bölme camları
Müze sergileme üniteleri
Banka şubeleri
Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri )
Trafiğin yoğun olduğu geçitler
Okullar
Çocuk yuvaları
Polis merkezleri ve askeri kurumlar
Aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksleri

2Teknik Özellikler

Şişecam Lamine Cam, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle üretilir. Farklı renk ve kalınlıktaki cam ve PVB film ile özel taleplere cevap verebilecek şekilde üretilebilir.
Darbeye dayanıklılığının belirlenmesi için TS EN 12600, saldırıya dayanıklılığın belirlenmesi için TS EN 356 CE işaretleme dokümanlarına başvurulmalıdır.
Standart ebatlar (mm): 3210x2250 / 3210x2500 / 3210x6000
PVB kalınlığı (mm): 0,38 / 0,76 / 1,52

3Kalite Garanti Belgeleri

Şişecam Lamine Cam, TS EN ISO 12543/1-6 Cam - Yapılarda Kullanılan - Lamine Cam ve Lamine Emniyet Camı standardına uygun olarak üretilir. Şişecam Lamine Cam CE işaretine sahiptir, ilgili işaretleme sisteminin gereği olarak uluslararası akredite laboratuvarlarda TS EN 12600 ve TS EN 356 standartı kapsamında dayanıklılık sınıfı kapsamında gerçekleştirilen deneyin sonuçlarına göre üretilmektedir.