tesa® 4600 kendinden kaynayan yapışkansız bant formunda silikondur. Ürün gerdirilerek kendi etrafına sarılarak uygulanır. Gerdirilerek sarılan tesa® 4600’ün silikon taşıyıcısı su geçirmezlik ve yalıtım sağlar. Kuruma süresine ihtiyaç yoktur. Esnek yapısı sayesinde kirli,ıslak,sıcak veya yağlı her türlü yüzeye uygulanabilir. tesa® 4600 geçici uygulamalarda yapışkan artığı kalmaması için kullanılabilir. Bant suyun altında bile uygulanabilir. Silikon yapısı kimyasallara, yağlara, asitlere,solventlere ve tuzlu suya karşı mükemmel dayanım sağlar.

Uygulama Alanları

Kablo ve bağlantıları yalıtım ve koruma. Borulardaki sızdırmazlık uygulamalarında. Yüksek ısı ve basınçlı boruların tamirinde. Denizcilik sektöründe çeşitli demetleme, sarım, emniyet uygulamaları. Korozyonu önlemek için hidrolik parçaları ve diğer açıkta kalan metal bağlantıları sarılması.

Teknik Özellikler

Toplam kalınlık: 500 µm Sıcaklık direnci en düşük: -60° C Sıcaklık direnci en yüksek: 260° C Kopma anındaki uzama: % 600 Çekme direnci: 33 N/cm Dielektrik gerilim dayanımı: 8000 volt

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001, ISO 16949, ISO 14001

Marka

tesa Bant

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Boru Yapışkan bant Yalıtım bandı Sızdırmazlık bandı

Satış Noktaları