Isı yalıtım harcı ,taşıyıcı olma şartlarına maruz elemanlarda dış kullanımlar için, tarif edilmiş genel amaçlı kagir harci. Tuğlalar örülürken kullanılır. Harç karışımı içerisinde belli oranlarda patlatılmış perlit, öğütülmüş tuğla agregası, kireç ve çimento bulunur. Isı yalıtım harcı, duvar malzemesi olarak kullanılan elemanın isi iletim katsayısını %22 iyileştirir. Normal harçlardan ayrılan en büyük özelliği içeriğinde kum bulunmaması ve hafif agregalardan oluşmasıdır. Isı yalıtım harcı kullanarak, hem işçilik ve malzemeden tasarruf etmiş hem de kum, kireç, çimento gibi malzemelerin gereksiz israfını önlemiş olursunuz.

Uygulama Alanları

İç ve dış duvarlarda kullanıma uygundur. Binalar ve inşaat mühendisliği alanına giren diğer yapılarda dış cephe ve iç bölmelerde kullanmak için tasarlanmış hafif örgü harcıdır.

Teknik Özellikler

TS EN 998 – 2 standardında üretilen hafif örgü harcı Tip (TS EN 998 - 2): 1.0 Hafif tip Sipariş kodu: IYH İşlem süresi: Min. 50 dk Ağırlık: 25 kg Basınç dayanımı: M:2,5 Kategorisi Isı iletkenlik hesap değeri(h): 0,30 W/mK Hacim ağırlığı: 980 kg/m³ Başlangıç kayma dayanımı: 0,15 N/mm² Yangına tepki: Avrupa sınıfı A1 Klorür içeriği: %0,002

Kalite Garanti Belgeleri

TS EN 998 - 2, TSE, CE

Ürün Seri No

IYH

Marka

Kudret

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Harç Hazır harç Yalıtım harcı Tamir harcı

Satış Noktaları