Persan genleştirilmiş perlit; yalıtım betonları şeklinde, gevşek dolgu ısı yalıtımları şeklinde, yalıtım sıvaları şeklinde kullanılmaktadır. Perlit harcı ile yapılan iç sıvaların yapılarda sağladığı ısı geçirme katsayısı normal sıvalı binalara göre %50 daha düşüktür. Perlitin bu özelliği yapının projelendirilmesine göre yıllık yakıt masrafının %60'ı kadar ekonomi sağlayabilir. Yanmaz bir üründür. Genleştirilmiş perlit kullanılan yapı malzemeleriyle inşa edilen yapılarda ekstra bir yalıtım malzemesine ihtiyaç duyulmaz.

Uygulama Alanları

Persan sıvalarda, yalıtım betonunda, hafif agregalı yapı elemanlarında, ısı ve ses yalıtıcı gevşek dolgu maddesi olarak, yüzey döşemelerde ısı ve ses yalıtıcı olarak, çimento ve alçı dışındaki bağlayıcılarla yapılan özel amaçlı perlit betonlarında kullanılmaktadır. Yalnız inşaat sektöründe değil, tarım ve sanayi sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler

Kuru perlit dolgusunun 24°C’deki ısı iletkenlik hesap değeri, kuru birim hacim ağırlığına bağlı olarak 32 kg/m³ birim hacim ağırlığında 0.03 W/mk’dan 180 kg/m³ birim hacim ağırlığında 0.055 W/mK kadar farklılık göstermektedir. Suda çözünmediğinden, kimyasal maddelerle birlikte onları etkilemeden kullanılabilmektedir. Anorganik bir yapıya sahip olduğundan yanmaz özelliktedir.

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2008

Marka

Persan

Firma Ürün İlişkileri

Üretici, İhracatçı, Satış Pazarlamacı

Hizmetler

Danışmanlık

Etiketler
Perlit Perlitli sıva Yalıtım sıvası

Satış Noktaları