ETFE Sistemler genellikle cam sistemlerle karşılaştırılan sistemlerdir. Çatı ya da cephe uygulamalarında cama oranla çeşitli avantajlar sunmaktadır. En belirgin farkı ETFE malzemenin yastık olarak uygulandığında sağladığı izalasyon özelliği ve hafifliğidir. Sistemin hafif olması, ana taşıyıcı sistemin maliyetini de etkilemektedir. Cam taşıyıcı sistem, aynı proje dikkate alındığında ETFE ile uygulanmış olana göre daha ağır çıkmaktadır. Çift ya da tek filmleriyle oluşturulan hava yastıkları farklı, ayrıcalıklı çatı ve cephe çözümleri sunar. ETFE yastıkları, ısı yalıtımının yanısıra, gün ışığından da maksimum faydayı sağlar.

Uygulama Alanları

Geniş açıklıklı yapılar, kamu binaları, alışveriş merkezleri, sosyal tesisler, istasyonlar, duraklar, endüstri yapıları, ısı yalıtımları, atriumlar, oteller, spor tesisleri, stadyumlar, oyun alanları gibi yapıların çatı ve cephelerinde kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler

İthal malzeme ETFE (Etilen Tetra Flouoro Etilen) filmi, Yüksek UV dayanımı, Düşük birim ağırlık, Kir tutmazlık, Yüksek alev direnci, Alüminyum çerçeve, Yaklaşık 35 yıl ömür, Isı yalıtımında verimlilik, Enerji tasarrufu, İç mekanda doğal ışık

Kalite Garanti Belgeleri

ISO9001:2000 ve ISO14001

Referanslar

Sinpaş Altınoran Agora AVM ETFE Üst Örtüsü, Ankara Bakü Olimpik Stadyumu Led Montajı, Bakü

Marka

Onart®

Firma Ürün İlişkileri

Üretici, Satış Pazarlamacı

Hizmetler

Ön Etüd/Fizibilite, Proje, Danışmanlık, Kontrolluk, Uygulama, Montaj, Taahhüt

Etiketler
PVC membran Tente Çatı kaplaması Etfe

Satış Noktaları