Akrilik kopolimer esaslı, Traverten ve Pearly dokusu oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir. Mala ile uygulanır, özel aparatları ile desen verilir. Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar. Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz. Yaşam ömrü uzundur.

Uygulama Alanları

Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, briket, gazbeton, ahşap ve brüt beton benzeri yüzeylerde traverten, Pearly dokusu oluşturmak, zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek amacıyla kullanılır.

Teknik Özellikler

Uygulama şekli: Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar Cosmos Elastic Putty ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir. Yüzeye Cosmos Primer Dolgulu Grenli Astar uygulandıktan sonar Traverten'in 1.ci katı mala ile uygulanır. 2.ci kat Traverten uygulandıktan sonra tam kurumadan dar kenarlı mala ile deseni verilir, üzerine Pearly uygulanacak alanlar belirlenerek bantlanır, bantların arası Cosmos duvar macunu ile macunlanır üzerine Cosmos Pearly 2 kat uygulanır ve arzu edilen desen verilir. Uygulama dış cephede yapılacaksa Pearly üzerine Cosmos Protect uygulanması tavsiye edilir.Kuruma süresi: 23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.Boyanılabilen alan: Traverten ile: 1,000-1,800 Kg ile 1 m²; Pearly ile 0,150-0,300 kg ile 1 m² alan boyanır.

Kalite Garanti Belgeleri

TS EN ISO 9001:2008

Marka

COSMOS

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Boya Dış cephe boyası İç yüzey boyası İç duvar boyası Dekoratif boya Dekoratif kaplama

Satış Noktaları