A+Beton, çevreci ve sürdürülebilir yapılar için geliştirilen, düşük karbon emisyonuna sahip, çevresel etkilere karşı dayanıklı ve yüksek performanslı bir beton ürünüdür. A+Beton ürünü yapılardaki kullanım yerine göre; A+Beton Temel, A+Beton Yol ve Kaplama ve A+Beton Yapısal olmak üzere üç temel kategoriden oluşmaktadır. Çimento yerine %70’e varan öğütülmüş yüksek fırın cürufu ikamesi ile üretilerek karbon emisyonu azaltılan A+Beton, çevre dostu yeşil binalar için en uygun çözümdür.

Uygulama Alanları

A+Beton Temel; yapı temellerinde, donatısız kütle beton temellerinde, hendek dolgu temellerinde kullanılır. A+Beton Yol ve Kaplama; dış betonarme yollarda ve kaplama betonlarında, yapı içerisindeki kaplama betonlarında, pas payının minimum 50 mm olduğu yerlerde kulanım için uygundur. A+Beton Yapısal su ile uzun süre temas eden betonarme yapı elemanlarında, yaya ve hafif araç trafiğine maruz kalan beton zeminlerde, yapıların iç kısımlarında bulunan ağır yüklü endüstriyel zeminlerde ve orta veya yüksek derecede nemli ortama sahip binaların iç kısımlarındaki beton elemanlarında kullanılır.

Teknik Özellikler

Çimento yerine %40 ila %70 oranında öğütülmüş yüksek fırın cürufu (ÖYFC) ikamesi ile üretilerek karbon emisyonunun azaltılmasını sağlar, istenilen dayanım sınıfına sahip bir şekilde üretimi yapılır, kalıcılığı yüksek ve uzun ömürlüdür. TS EN 206-1 standardına uygundur. XA, XC, XF ve XD çevresel etki sınıfları için kullanım özelliğine sahiptir.

Marka

A+Beton

Firma Ürün İlişkileri

Üretici

Etiketler
Beton Yüksek mukavemetli beton

Satış Noktaları