Çelik hasır, kangal demirin soğuk haddeden geçirilerek çekilmesi, özel yöntemler ile nervürlenmesi ve çelik haline getirilmesi ile üretilen, yüksek mukavemetli beton çeliğidir. Çelik çubuklar birbirine nokta kaynağı ile ve milimetrik hassasiyette, özel makinesi ile bağlanır. Bu yöntemle imal edilen çelik hasırlar esas olarak, geniş satıhlı dikey ve yatay betonarme elemanların teçhizat malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Uygulama Alanları

Her türlü binanın betonarme döşeme ve duvarlarında, endüstriyel yapıların çeşitli konstrüksiyonlarında, münferit ve radye temellerde, taban betonlarında, prefabrike elemanların üretiminde, kanal ve kanaletlerde, tünel kalıp uygulamalarında, ayrıca otoyol ve saha betonlarında, havaalanı pistleri, yüzme havuzları ve benzeri demir kullanılan her alanda başarı ile kullanılmaktadır.

Teknik Özellikler

Şartnamelerde belirtilen tüm çelik hasır tiplerinin imalatları yapıldığı gibi, Q ve R tipi olmak üzere standart 2 çeşit çelik hasır üretimi de gerçekleştirilmektedir. Malzeme: StIVbk – StIVbs Akma sınırı: 6.500 kg/cm² Çekme mukavemeti: 7.500 kg/cm² Uzama %: 5,00 - 8,00

Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001, TS 4559, DIN 488, BS 4483, ASTM-A 497

Marka

Pekintaş Çelik Hasırı

Firma Ürün İlişkileri

Üretici, Satış Pazarlamacı

Hizmetler

Ön Etüd/Fizibilite, Proje, Danışmanlık, Montaj, Taahhüt

Etiketler
Çelik hasır

Satış Noktaları