Yukarı Git

Dilatasyon Profilleri, Dekorasyon Profilleri, Seramik İç ve Dış Köşe Profilleri, Duvar ve Köşe Koruma Sistemleri

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici
Hizmetler:
Ön Etüd/Fizibilite, Uygulama, Montaj
Dilatasyon Profili fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Dilatasyon Profili teklifinizi hemen alın!
Ankara Teknik Yapı ve Yalıtım Malzemeleri Ltd. Şti.
İvedik OSB 24.Cad. 2239.Sok (Eski 715. Sok) No:8, 06378, Ostim, Ankara, Türkiye
0312-3955227
0312-3955228
Kısa Tanım
Yanyana yapılan ve birbirinden bağımsız olan yapıların arasında oluşturulan boşluğa dilatasyon derzi denir. Yapılardaki hareketlilik sonucu uzun yapıların tamamının bu hareketten etkilenip hasar görmesini engellemek ya da hasarı en aza indirgemek açısından yapılan düşey aralıklara dilatasyon derzleri denir. Zemin etüdüne ve binanın kullanım amacına göre farklılıklar gösterir. Bu derzler üzerine uygulanan profillere dilatasyon profili denir.
Uygulama Alanları
Uzunluğu 20 m’yi geçen tüm yapılarda uygulanır.
Teknik Özellikler
Teras ve temelde dilatasyon derzleri: ANKADEX su geçirimsiz epoksi ve bitüm ile uyum sağlayan EPDM bantlar kullanarak su yalıtımı sağlanmaktadır.
Zeminde dilatasyon derzleri: Projeyi esas alarak üzerinden geçecek yükün cinsine göre, kullanılan kaplama malzemesine göre belirlenmektedir.
Duvarda ve tavanda dilatasyon derzleri: Projeyi esas alarak mümkün oldukça seçilen zemin dilatasyon profili ile takım görüntüsü veren detaylar arasından seçilmelidir.
Dış cephe dilatasyon derzleri: Projeyi esas alarak kullanılan dış cephe malzemesiyle uyumlu detayların içerisinden estetik değerleri baz alarak seçilmelidir.
Kalite Garanti Belgeleri
TSE, CE