Yukarı Git

Kategori

Şehir

Ankara
İstanbul
İzmir
Kayseri
Kocaeli
Konya
Sakarya

DEKORATİF DUVAR KAPLAMASI

Dekorasyon anlamında kullanılan materyallerin büyük bütçeler ile oluşturulmasını engellemek adına üretilen dekoratif duvar kaplaması modelleri sayesinde birçok şık görünümlü dekorasyon tasarımları da kolaylıkla uygulanabiliyor. Örneğin doğal taşlar ile süsleyeceğiniz bir hane için yüksek bütçeler ayırmak yerine dekoratif duvar kâğıdı ile bu işlemi gerçekleştirmek hem maliyet açısından ucuz bir görünüm sağlarken hem de tam istediğiniz gibi bir tasarıma sahip olabiliyorsunuz.

...

İstediğiniz renk ve seçeneklere uygun şekilde hazırlanmış binlerce model sizin beğeninize sunulabilmektedir. En çok tercih edilen ise doğal taş modelleri ve eskitme taş modelleridir. 3D modellere de sahip olan bu ürünler gerçek isteneni birebir yaşatmayı amaçlamaktadır.

Dekoratif duvar kağıdı işlem sırası ise şu şekilde sağlanmaktadır;

1. İşlemin uygulanacağı yapının temizlenerek uygulanmaya uygun hale getirilmesinin sağlanması

2. Uygulanacak duvar kaplamasının montaj elemanları tarafından yerleştirilerek vidalama işleminin tamamlanması

3. Ders dolgu oluşturularak parçaların birbirleri ile arasındaki bağlantının güçlendirilmesi sağlanır

4. Aseton sayesinde ders dolgunun farklı bir renge ve görünüme sahip olması engellenerek kaplama rengi ile aynı görünümü sağlaması kazandırılır.

5. Ardından duvar kaplaması üzerinde farklı renk tonlarına sahip olan alanların aynı renk boya ile kapatılması tamamlanır.

Dekoratif duvar kaplama seçiminde uygulanacak mekâna tam uyum sağlamasına dikkat edilmelidir. Eğer ki uygulanacak alan dar bir m2 sahipse genellikle açık renk duvar kaplama modellerinin tercih edilmesi mekânı daha geniş bir görünüme kavuşturacaktır.