Sonsuz bazalt filamentlerinin biraraya gelmesi ile oluşan bazalt iplik formunun öne çıkan özellikleri yüksek mukavemetli olması, ileri düzeyde kimyasal dayanıma sahip olması, uzun hizmet ömürlü olması ve üstün elektrik yalıtımı özellikleridir. Bazalt iplik formu birçok parametrede S-glass ve E-glass ipliklere göre üstünlük göstermektedir ve karbon ipliğinin özelliklerine de yaklaşmaktadır. Çok yüksek ısı dayanımına sahiptir. Uzun süreli işlemlerde 680°C ‘ye kadar kısa süreli işlemlerde 900°C ‘ye kadar dayanım göstermektedir. Doğal kaya bazlı bu iplik Mohs skalasında 8-9 arası sertlik derecesine sahiptir. Mukavemeti çelik alaşımından 2.5 kat, E-Glass ipliğinden 1.3 kat daha fazladır.

Uygulama Alanları

Otomotiv endüstrisinde kullanılan kompozit malzemeler, sprey uygulama teknolojisi, bazalt kumaşlar, bazalt plastik ürünler, geotekstiller ve kumaşlar, su fıskiye filtreleri, gemi inşaat sektörü

Teknik Özellikler

Hafiflik, yüksek mukavemet, alkali ve diğer agresif kimyasallara karşı kimyasal ve korozyonda son derece yüksek kimyasal dayanımı. Yüksek ısı, donma, nem ve sürtünme dayanımı, ses izolasyon özelliği, filtre özelliği, son derece yüksek kimyasal dayanımı, tuzlu su dayanımı, UV radyasyon dayanımı, yalıtkan karakter özelliği, çevre dostu.

Firma Ürün İlişkileri

Genel Temsilci

Etiketler
Güçlendirme işleri

Satış Noktaları