Agora Bej isimli ürün,firmanın Manisa Bej ocağından elde ettiği ürünlerden biri olup, homojen ve estetik dokusuyla fark yaratan, kullanıldığı alana değer katan seçkin bir üründür. Agora Bej yaklaşık 4 Mohs olan sertlik değeri sayesinde, çizilmesi ve aşınması zor bir üründür. Bu anlamda insan trafiğinin yoğun olduğu AVM, otel ve hava alanı gibi mekanlarda tercih edilmektedir. Hem iç hem de dış mekanlarda, yerde ve duvarlarda kullanılmaya uygundur. Bunun yanı sıra, hafif griye çalan rengiyle, diğer bejlerden farklı, kendine has bir havası vardır. Bu üründe ön yüze epoksi, arka yüze file ve epoksi uygulanarak taşın sağlamlığı arttırılmaktadır. Plaka mermer kalınlık standartlarımız 1-2-3 cm olup, yüksek metrajlı taleplerde ara kalınlıklar da sunulabilmektedir. 1-2-3 cm ölçülü kesim üretimi ve 30x60 cm, 60x60 cm gibi standart üretimlerin yanı sıra, talebe göre çok daha küçük ya da büyük ölçüler de üretilebilmektedir.

Uygulama Alanları

Agora Bej yaklaşık 4 Mohs olan sertlik değeri sayesinde, çizilmesi ve aşınması zor bir üründür. Bu anlamda insan trafiğinin yoğun olduğu AVM, otel ve hava alanı gibi mekanlarda tercih edilmektedir. Hem iç hem de dış mekanlarda, yerde ve duvarlarda kullanılmaya uygundur. Bunun yanı sıra, hafif griye çalan rengiyle, diğer bejlerden farklı, kendine has bir havası vardır.

Teknik Özellikler

Sertlik: 3,5-4 Mohs Özgül ağırlık: 2,816 g/cm³ Basınç dayanımı: 1756 kg/cm² Don sonrası basınç dayanımı: 1439 kg/cm² Eğilme dayanımı: 206 kg/cm² Aşınma dayanımı: 15,77 cm³/50 cm² Gerçek porosite: %0,91

Referanslar

Bursa Valilik Binası Rixos Premium Belek Otel Emaar Square İstanbul Holiday Inn Otel Bursa

Marka

Efendioğlu Mermer

Firma Ürün İlişkileri

Üretici, İhracatçı, Satış Pazarlamacı

Etiketler
Doğal taş Doğal taş yer kaplaması Mermer Doğal taş duvar kaplaması Doğal taş plaka Mermer yer kaplaması

Satış Noktaları